VII. KartCup ovplyvnili dovolenky a iné aktivity, tímy našli body ľahšie

Novinky  >  VII....
09.08.2015  |  Novinky  
|

Je zrejmé, že počas letných mesiacov jún až august nebude mať halový karting na pretekoch nátresk. Jednak je v ťažko vetrateľnej hale nezriedka veľmi teplo, dusno a smrad si človek uvedomí raz tak, ako keď je chladno. Asi aj preto je KartCup reálne jedinou celoročnou sériou. Jazdí sa 12x ročne, či je zima, mráz, alebo vonkajšie teploty oblizujú štyridsiatku. Aj tu však vidno a cítiť sezónnosť.

Počas letných mesiacov je účasť na pretekoch aj o tretinu nižšia než je celoročný priemer. Tímy, ktoré si preteky v týchto menej príjemných podmienkach nedajú ujsť narazia na menšiu konkurenciu než obvykle. A tým sa ľahšie dostanú k bodom za výsledné umiestnenie.

Do júlových pretekov bolo registrovaných 10 tímov, čo vyzeralo veľmi sľubne. Vo štvrtok podvečer sa však v hale objavilo len 8 kompletných partií, ktoré mohli na trať. To znamenalo, že okrem najslabšieho tímu si každý lepší odnesie dvojciferný počet bodov. Na konci sezóny to môže zavážiť v zostavovaní výsledného poradia. Nehrá sa len o prestíž, ale aj pekné hodnotné ceny, ktoré organizátor pre jazdcov počas sezóny vďaka partnerom postupne zhromažďuje. Minulý rok sa medzi tímy podarilo rozdeliť vecné ceny a dary v hodnote takmer 3000 €.


2x kvalifikácia 2x hodinovka

Seriál KartCup tento rok zvolil netradičný mix formátu pretekov. Dva preteky po sebe sa idú ako "šprinty". Každý jazdec trojčlenného tímu sa na trati objaví 2x po 20 minút. Jedenkrát v každom smere. Štvrťrok uzatvárajú vytrvalostné preteky, ktoré pre každého jazdca predstavujú 40 minút boja na trati bez prestávky.


Prvú krátku, len 5 minútovú kvalifikáciu zajazdila najlepšie mladá a dravá Barbora Pucherová. V týchto pretekoch hosťovala v tíme AST Presskam a obaja chalani - Marian Matúš a hlavne Tomáš Liedl boli vďaka tomuto výkonu do pretekov riadne nabudení. Naopak, v kvalifikácii sa vôbec nedarilo tímom HBRT, ktorí sa po zisku len 6. miesta rozhodli vymeniť motokáru. Chalanom z AXEL Racing Teamu tiež nešla karta, kvalifikáciu skončili na poslednom mieste. Na kvalifikácii v KartCupe po novom záleží viac než inokedy, pretože pri rovnakom počte bodov z pretekov o lepšej pozícii rozhodne práve výsledok v kvalde. No pre samotné preteky to až tak zásadný vplyv nemá. Dravci sa dokážu zo zadných pozícií predrať vpred už v priebehu prvých 10 kôl. Potom je to už otázka úspešnosti stíhania svojich skutočných súperov.


Poradie tímov na konci prvej hodinovky pretekov v smere bolo nakoniec úplne pomiešané. Tím Go Baby Go, ktorý sa kvalifikoval len na 5. pozícii preteky vyhral. Napriek tomu, že v týchto chýbal najlepší jazdec tímu Tomáš Bizub a pre iné atrakcie do pretekov nenastúpil ani Tomáš Polerecký. Ich miesta si podelili otec Dušan Bizub a pred zranením rebier pravidelný člen tímu Viktor Macko. Chalani dokázali, že na to stále majú a svoju káru doviedli do cieľa prví, aj keď veľmi tesne, len s 0,3 s náskokom. Na krk im totiž dýchali draci z HBRT. Tretie miesto si zaslúžene vyjazdili víťazi kvalifikácie AST Presskam. 


Kvalifikáciu v protismere si uchmatli borci z HBRT tímu. Go Baby Go v tejto jazde zabrali a pre letmý štart dali druhé miesto. Že na trati sa môže diať niečo mimoriadne naznačil Jano Strešnák pre tím AXEL Racing ziskom tretej pozície. Chalan máva svoje dni a keď sa mu darí, dokáže patriť k najrýchlejším. Že je motoršportové šťastie vrtkavé zistili najviac v tíme AST Presskam. V tejto kvalifikácii to pre slabú techniku nebolo možné dotiahnuť vyššie než na posledné miesto.
 

Znova nasledovala výmena motokáry a hor sa do pretekov v opačnom smere. Tejto jazde dominovala partia HBRT. Šokom pre všetkých však bolo už v kvalifikácii avizované tempo Jana Strešňáka v AXEL Racing Teame. Jano nie len, že dal tretí najrýchlejší čas pretekov, ale v poslednej dvadsaťminútovke získal druhé miesto od tímu Go Baby Go a udržal ho do konca hodinovky, dokonca s náskokom 6 s. Tretie miesto patrilo vždy kvalitnému tímu Go Baby Go, ktorým backrace očividne až tak nesadol. Kombinovaná partia chalanov a baby v tíme RivalCar v tejto tvrdej konkurencii na špičke získala v oboch pretekoch 4. miesto a teda slušné body pre koncoročné hodnotenie. Keďže tím Go Baby Go do týchto pretekov nenastúpil vo svojej tradičnej zostave, dvaja náhradníci síce na trati podali krásne výkony, no na celkové prvenstvo to nestačilo. Z toho sa v súčte oboch jázd prvýkrát v tejto sezóne tešili chalani z HBRT tímu, a veru zaslúžene!
 

VII. KartCup 2015 poradie

I. miesto HBRT
II. miesto Go Baby Go
III. miesto AXEL Racing team
IV. miesto AST Presskam
V. miesto RIVAL CAR
VI. miesto AIM team
VII. miesto SISU team
VIII. miesto ADE Performance


Júlový KartCup mal na trati niekoľko hviezd. Prekvapením pretekov bol nepochybne Jano Strešňák, úctu si zaslúžia obaja matadori Dušan Bizub a Tibor Gloznek, ktorí napriek veku slušne nad 50 rokov dokážu na trati preháňať aj viac než o olovicu mladších jazdcov a ešte sa pritom usmievať! :) 


PRIEBEŽNÉ PORADIE TÍMOV PO 7. PRETEKOCH


Seriál KartCup je skutočne vhodný pre širšiu verejnosť. Ak aj ty rád jazdíš na motokárach, máš v sebe súťaživosť, nemáš to do BA ďaleko a dokážeš zložiť tím, určite si to prídi vyskúšať. 


Najbližšie podujatie


Realizační partneri


Mediálni partneri

20.03.2019, meniny má Víťazoslav

© 2010-2019 kartcup.sk - všetky práva vyhradené
realizácia www.eraweb.sk