Tomáš BIZUB nastúpi v Suzuki Swift Cupe pred domácim publikom. Vytvoríte ho?

Novinky  >  Tomáš...
02.07.2015  |  Novinky  
|

Pred pár mesiacmi sme informovali, že Tomášovi sa splnil veľký sen. Stal sa z neho automobilový pretekár. Túto sezónu jazdí Swift Cup Europe. Ako sa tam dostal? Vďaka prachatému tatkovi? Vôbec nie. Tomáš je špičkový jazdec, minimálne v halových motokárach. Svoje úspechy a kompetentnosť na tratiach si tvrdo vydrel. Nezriedka chodieval do haly Kart1 Aréna trénovať aj 3-4x za týždeň. Po troch rokoch driny sa dostavil prvý veľký úspech. Tomáš Bizub je totiž historicky prvý majster Slovenska v halových motokárach (r2013). Pretým sa tento druh MSR u nás neorganizoval.

Po pretekoch v Rakúsku a Maďarsku, kde skončil na Salzburgringu na 4. a 3. a následne na Hungaroringu 2x tretí je zrejmé, že talent a predpoklady tam sú. To vytvára predpoklad na pódiové umiestnenie aj na "domácej" trati SlovakiaRing. No chce to podporu tribúny! Túto nedeľu 5. júla.

 

A dá sa povedať, že bol pre Tomáša len začiatok. Na jar tohto roka sa zúčastnil skvelého veľkolepého projektu Racestar - náboru talentov do motoršportu. S pomedzi 175 uchádzačov z rôznych krajín sa aj vďaka skvelej kondičke a znalostiam techniky prebojoval na konečné skvelé II. miesto. A práve to mu vyslúžilo horúcu sedačku v Swift Cup Europe na sezónu 2015. Po prvých dvoch pretekoch na okruhoch v Rakúsku a Maďarsku, kde dokázal skončiť na Salzburgringu 4. a 3. a následne na Hungaroringu dvakrát tretí je zrejmé, že talent a predpoklady tam sú tiež. To vytvára veľké nádeje a predpoklady na pódiové umiestnenie aj na "domácej" trati SlovakiaRing.

 

Tomášov program je prakticky celý v nedeľu 5. júla. Začne rannou kvalifikáciou, pokračuje doobeda prvými pretekmi a popoludní druhým kolom pretekov. Swift Cup Europe sa na SlovakiaRingu poriada v rámci veľkej série Porsche Alpenpokal, ktorá na SlovakiaRing chodieva prakticky od jeho vzniku pred 5 rokmi. Ak teda môžete túto nedeľu podporiť jedinéo slovenského jazdca v štartovnom poli svojou prítomnosťou a povzbudzovaním na tribúne, Tomáš to iste veľmi ocení. Popri tom si vďaka pestrému štartovnému poľu jazdcov z Nemecka, Rakúska a Švajčiarska budete môcť nie len na trati, ale aj v depe poobzerať skvelé pretekárske špeciály Porsche 911 rôznych generácií a úprav. Vstupné na hlavnú tribúnu A stojí len 3 €. Určite si vezmite píšťalky, rapkáče či iné povzbudzovače...


Najbližšie podujatie


Realizační partneri


Mediálni partneri

20.03.2019, meniny má Víťazoslav

© 2010-2019 kartcup.sk - všetky práva vyhradené
realizácia www.eraweb.sk