Staronoví dravci na trati vystrkujú pazúry :)

Novinky  >  Staronoví dravci...
15.05.2016  |  Novinky  
|

Pre isté nešťastné udalosti sa na štarte aprílových pretekov neukázali dva pôvodne registrované tímy (AXEL Racing Ladies a tím Na Hrane). Priebežne prvý tím RivalCar aprílové preteky tiež neabsolvoval. Absencia troch zdatných tímov tretie kolo sezóny 2016 dosť ochudobnila. Na trati sa však aj tak diali malé zázraky a bolo čo sledovať.

 
V prvej tretine sezóny totiž vznikol nový tím zložený zo starých jazdcov série  KartCup z iných tímov. Aj keď starí jazdci je v tomto kontexte dvojzmysel, pretože dvaja z troch nemajú ani 18 rokov. Chalani Mišo Lukačovič, Filip Baláž a Andreas Novák si dali meno Gumkáči. A veru adekvátne menu hneď v prvých pretekoch vyskočili na celkové II. miesto, z čoho mali ohromnú radosť. Ale poďme po poriadku.

 
 
Prvá kvalifikácia Gumkáčom nevyšla. Letmý štart začínali až na 4. mieste. Pred nimi boli tradične silné tímy Go Baby Go, HighOctane a AXEL Racing I. No bola to riadna tlačenica, prvých 6 tímov sa kvalifikovalo v rozptyle menej než 0,5 sekundy!


Po hromadnej kolízii v prvej fáze pretekov sa na 4. pozíciu prepadol tím HighOctane, čo za presvedčivo vedúci tím Go Baby Go posunulo jazdcov Jána Strešnáka a Andreja Halušku z tímu Axel Racing I. na druhú pozíciu a Gumkáči sa už prvých pretekoch dostali na pomyselnú debnu víťazov s III. miestom. Ďalším milým prekvapením pretekov boli mimoriadne šikovní chalani The Racers z Čadce. Mnohím v hale Kart1 Aréna stále nejde do hlavy nasadenie a odhodlanie týchto borcov precestovať vo štvrtok večer ta a späť 500 km. Každopádne, už len za to majú ohromný obdiv a úctu. No ukazuje sa, že The Racers tvorení jazdcami Marek Adamov, Michal Martykán a Samo Moskál nie je na pretekoch len do počtu. Napriek ohromnému handikepu trénovania v hale len raz mesačne tesne pred pretekmi KartCup začínajú chalani porážať tímy, ktoré v tejto hale trénujú aj 4x viac. Prvú hodinovku ukončili The Racers na veľmi peknom 5. mieste. V tejto jazde sa Tomášovi Bizubovi podarilo pred koncom pretekov buchnúť svoj osobný rekord trate s časom 43:98.
 
 
Druhá hodinovka sa jazdila v protismere. Na premiešaných motokárach. Bratia Bizubovci dominovali aj tejto jazde. Tomáš dokonca staršiemu bratovi Braňovi (čerstvému tatkovi) odporučil, aby vôbec nechodil trénovať a jazdil len priamo preteky. Vtedy mu to ide najlepšie a nebola to uštipačná poznámka. Hopsajúci Gumkáči sa dostali na II. miesto a v tejto jazde špeciálne prekvapil Mišo Lukačovič, ktorý po celých 20 minút svojho stintu dokázal držať kontakt s jazdcom Go Baby Go. Tretie miesto si vybojovali chalani z HighOctane a Axel Racing sa musel uspokojiť so 4. miestom. Tímy The Racers a Sisu si vzájomne vymenili pozície, čo snáď po druhýkrát v histórii viac než 50 pretekov série KartCup vytvorilo precedens v podobe udelenia dvoch rovnakých miest. Vyrovnanosť tímov bola totiž nie len na úrovni pretekov, ale aj kvalifikácií a dokonca aj najlepších časov pretekov. A na tejto úrovni už pravidlami určené možnosti rozhodovania pre usporiadateľa končia.


FOTOGALÉRIA III. KartCup 2016


Po sumarizácii a vyhodnotení čiastkových výsledkov aprílových pretekov je výsledné poradie tretieho kola piatej sezóny nasledovné:
 
I. miesto - Go Baby Go
II. miesto - Gumkáči
III. miesto - Axel Racing I.
IV. miesto - HighOctane
V. miesto - The Racers
V. miesto - Sisu team
VII. miesto - 13BPFM racing


Ďalšie kolo rozbehnutej série sa v KartOne aréna jazdí 19. mája od 19 hodiny. Podrobnejšie výsledky, fotogalérie i tabuľku priebežného poradia tímov nájdete v hornom menu.

Najbližšie podujatie


Realizační partneri


Mediálni partneri

19.10.2019, meniny má Kristián

© 2010-2019 kartcup.sk - všetky práva vyhradené
realizácia www.eraweb.sk