Prvé víťazstvo AST Presskam bola veľká radosť z malej tesnotky

Novinky  >  Prvé...
02.12.2015  |  Novinky  
|

Výsledky predposledného kola série KartCup 2015 vzniesli do zúčtovania sezóny viac svetla. Nedá sa povedať, že je všetko jasné, lebo iste nie je. Vo finále totiž tímy čaká nie len 2-násobný počet bodov, ale aj škrtanie 3 najslabších výsledkov sezóny. 

 

Už dnes je jasné, že víťazmi sezóny budú znova skutočne špičkoví a vytrvalí jazdci Go Baby Go. Chalanov (Tomáša a Braňa Bizuba a Tomáša Polereckého) môže mrzieť jediné. Že ich koncoročné víťazstvo, na rozdiel od minulej sezóny, nebude dokonalé.

 Teda bez plného počtu zaratávaných pretekov. Chybičku krásy ich štatistika dostala práve novembrovými pretekmi. Tie boli 4-té v sezóne, ktoré Go Baby Go nevyhrali a prvé, v ktorých skončili horšie ako druhí. Takmer dokonalý tím!

 

V týchto pretekoch ich výsledok rozhodla slabá motokára. Nech sa chalani na trati snažili ako len dokázali (a teda že dokážu veľa), na lepšie, než 6. miesto v prvých pretekoch to nebolo. V druhých pretekoch nad supersilnými súpermi z rakúska v podobe 2Be Found zvíťaziť nedokázali a tak pretekársky štvrtkový večer ukončili so ziskom 6. a 2. miesta. Žiadna tragédia, no radovať sa im, pochopiteľne, veľmi nechcelo...

 

Naopak, ohromnú radosť z víťazstva mali bratia Liedlovci (Marcel a Tomáš), ktorých na trati skvelo podporila čerstvá majsterka SR v halových motokárach - mladá a divoká Barbora Pucherová. Pre tím AST Presskam to  je v seriáli KartCup prvé víťazstvo. Získali ho čiastkovými výsledkami v oboch hodinových pretekoch ako odmenu za III. a II. miesto. Po súčte bodov novembrový KartCup vyhrali s náskokom len jedného bodu. 

Najtesneším možným rozdielom, presnejšie rozhodnutím, skončil verdikt určenia druhého miesta. Podľa výsledkov pretekov naň mali nárok rovnako tímy Go Baby Go aj Rival Car. Prišlo na rad rozhodovanie podľa lepších výsledkov v kvalifikácii. Aj v tomto prípade to dopadlo nerozhodne a preto v tretej inštancii rozhodlo najrýchlejšie kolo v pretekoch a až vďaka nemu patrí druhá priečka tímu Rival Car. Tak tesné rozhodovanie a toľko hĺbkového študovania priebehu pretekov organizátor za 4 sezóny a spolu takmer 50 pretekov nepamätá!

Špeciálnu pozornosť a obdiv si za tieto preteky z pohľadu organizátora zasluhujú dvaja jazdci. Andrej Cimmermann z tímu Na Hrane za stabilnú a precíznu jazdu v pretekoch v protismere, ktoré sa jazdili prvú hodinu. A mladý Mišo Lukačovič z tímu Kart+ za neustály kontakt so špičkou štartovného poľa počas jeho stintu v druhej hodinovke v smere. Špeciálne Mišo tvrdým a pravidelným tréningom po necelých dvoch rokoch dokáže nie len držať krok s najrýchlejšími jazdcami seriálu, ale aj získavať pozície v Top 5. To je po oveľa dlhších rokoch pre viacerých jazdcov nedosiahnuteľná méta. V prípade oboch jazdcov je zrejmé, že talent na tento druh motoršportu tam je, teraz to chce už len tvrdý tréning a sústredenosť počas samotnej jazdy.


Najbližšie podujatie


Realizační partneri


Mediálni partneri

26.06.2019, meniny má Adriána

© 2010-2019 kartcup.sk - všetky práva vyhradené
realizácia www.eraweb.sk