Novinky - aktuálne informácie

Neveríte? Presne to sa stalo v ostatnom kole série halových motokárových pretekov KartCup. Tím AST Presskam zložený z bratov Liedlovcov, doplnený o skvelú pilotku Barboru Pucherovú, sa na konci dvojhodinových vytrvalostných pretekov postavil na debni na druhé miesto. Doposiaľ ich najvyššie v tejto sérii bol veľký úspech a ohromná radosť.  Na trati všetci traja ozaj podávali skvelé výkony a "striebro" majú zaslúžene! Zatienili rutinu vyhrávania tímu Go Baby Go, ktorý všetky tri doterajšie ročníky seriálu KartCup vyhral. 

09.07.2015 | celý článok

Pred pár mesiacmi sme informovali, že Tomášovi sa splnil veľký sen. Stal sa z neho automobilový pretekár. Túto sezónu jazdí Swift Cup Europe. Ako sa tam dostal? Vďaka prachatému tatkovi? Vôbec nie. Tomáš je špičkový jazdec, minimálne v halových motokárach. Svoje úspechy a kompetentnosť na tratiach si tvrdo vydrel. Nezriedka chodieval do haly Kart1 Aréna trénovať aj 3-4x za týždeň. Po troch rokoch driny sa dostavil prvý veľký úspech. Tomáš Bizub je totiž historicky prvý majster Slovenska v halových motokárach (r2013). Pretým sa tento druh MSR u nás neorganizoval.

02.07.2015 | celý článok

O jazdcovi nepotrebujete vedieť veľa. Vlastne stačí jediné, čo dokáže na trati. Vyhrať kvalifikáciu je vždy veľká vec. Aj v seriáli halových motokár  KartCup. Nie žeby seriál jazdili všetci najlepší jazdci halových motokár. To sa vlastne ani nedá. Jazdci prichádzajú a odchádzajú, pre rôzne dôvody. No už štvrtú sezónu platí, že tu narazíte na tvrdú a nekompromisnú konkurenciu.

29.05.2015 | celý článok

V. KartCup je na programe v tretí májový štvrtok večer v Kart1 Aréna v Petržalke. Podobne ako v apríli, aj teraz ideme 20 minútové šprinty. Začneme 5 min. kvalifikáciou v protismere (backrace), následne so 61 minútovými pretekmi. V zápätí 5. min kvalifikácia v smere (truerace) a 61 min. preteky. Výsledné poradie určí sčítanie čiastkových bodov z oboch jázd. V prípade nerozhodného výsledku rozhodne lepšia kvalifikačná pozícia.

19.05.2015 | celý článok

 Nadpis nemá na mysli ani rýchlosť (aj keď motokáry ju v Kart1 Aréna na viacerých miestach hravo prekračujú), ani objem spaľovacích motorov (jazdí sa tu na mašinách Sodikart RT8 s dovažovaním s motormi Honda 270 ccm). Tí, ktorí meno Tibor Gloznek poznajú vedia, že číslo v nadpise hovorí o veku. Vy, ktorí nie, možno neuveríte, že rezký a sympatický pánko hlboko v druhej polovici života vytrieska aj majstrov, ktorým by mohol byť otcom. Tibor to dokázal, v kvalifikácii prvých pretekov. No KartCup sú tímové preteky, pozrime sa teda ako sa vyvinulo aprílové kolo tradičnej halovej ligy.

29.04.2015 | celý článok

Pre spestrenie sa s tretími pretekmi sezóny 2015 organizátori rozhodli preveriť kondičku jazdcov série KartCup. Po viac než roku sa vrátili ku kedysi tradičnému a vlastne jedinému formátu pretekov, ktoré v tom čase malo zmysel označovať za vytrvalostné. V preverovaní fyzickej i psychickej kondície jazdcov sa KartCup pred štyrmi rokmi narodil. Vytrvať v káre 40 minút kedysi síce povinné nebolo, no každý tím, ktorý chcel pomýšľať na umiestnenie v prvej polovici štartového poľa nemal na výber. Každé striedanie totiž znamenalo zbytočnú stratu.

03.04.2015 | celý článok
1 2 3 4 5 6 7 ... 28 29 30 31 << < > >>

Najbližšie podujatie


Realizační partneri


Mediálni partneri

19.10.2019, meniny má Kristián

© 2010-2019 kartcup.sk - všetky práva vyhradené
realizácia www.eraweb.sk