II. miesto niekedy poteší viac než víťazstvo

Novinky  >  II. miesto niekedy...
09.07.2015  |  Novinky  
|

Neveríte? Presne to sa stalo v ostatnom kole série halových motokárových pretekov KartCup. Tím AST Presskam zložený z bratov Liedlovcov, doplnený o skvelú pilotku Barboru Pucherovú, sa na konci dvojhodinových vytrvalostných pretekov postavil na debni na druhé miesto. Doposiaľ ich najvyššie v tejto sérii bol veľký úspech a ohromná radosť.  Na trati všetci traja ozaj podávali skvelé výkony a "striebro" majú zaslúžene! Zatienili rutinu vyhrávania tímu Go Baby Go, ktorý všetky tri doterajšie ročníky seriálu KartCup vyhral. 

Víťazmi júnových pretekov, ktoré sa jazdili v protismere, teda ako backrace sa stali borci z tímu Go Baby Go. V zložení Tomáš a Braňo Bizubovci, doplnení o brusiča Tomáša Polereckého. Tí na trati nedali žiadnemu zo súperiacich tímov ani najmenšiu šancu. Ako jediní nakrútili počas dvoch hodín s dvoma povinnými striedaniami 152 kôl. Ostatné tímy na II. až IV. mieste zvládli za rovnaký čas natočiť 151 kôl. Ďalšie partie potom 150 a 149 kôl. Na úrovni jednotlivcov sa predsa len na trati ukázal jeden premožiteľ najrýchlejšej trojky. Bol to Atilla Klaris (HBRT tím), ktorému sa podarilo s časom 46:635 buchnúť najrýchlejšie kolo pretekov.


V medzičasom už klasickom programe seriálu samotným pretekom predchádza povinná rozprava jazdcov a medzi jazdcami veľmi obľúbená tombola o hodnotné ceny. Svoje atraktívne príspevky v nej teraz mali viacerí partneri seriálu KartCup. Webstránka venovaná ženám a všetkému o kráse www.kamzakrasou.sk venovala pilotkám gokartistkám dva hotnotné balíčky rôznej ženskej kozmetiky. Mali ste vidieť ich reakcie, niektoré sa krémom a šminkám tešia viac než dobrému umiestneniu :). Bonton Film Slovensko zas pre pekné večery pretekárom daroval do tomboly 5 horúcich filmových noviniek na BluRay DVD filmov z roku 2014. Na KartCupe tak mnohí vyhrajú ešte predtým, než vôbec začnú jazdiť.

Fotogaléria z pretekov VI. KartCup 2015
 

Samotné preteky prebehli vcelku hladko. Formát vytrvalosti (každý jazdec na trati 40 minút) s len dvoma povinnými striedaniami nie sú organizačne zvlášť náročné. A jazdci ich takto obľubujú. Preto je každé tretie kolo série práve také, v kontraste k častým striedaniam v 20. minútových striedaniach a dvoch pretekoch v jednom, ktoré sa jazdia v jeden večer do oboch smerov. Jediné dva incidenty na trati sa v jednom prípade týkali zlyhania motora motokáry v tíme Na Hrane. Umretá motokára na niekoľko kôl vytvorila na trati nebezpečnú prekážku. Tím z veľkých rezerv v Kart1 Aréne po prehodení štartovného čísla a transpondéra na meranie časov získal náhradnú motokáru a v pretekoch plynulo pokračovali ďalej. Organizátori im navyše doplnili 3 stratené kolá, čo tím Na Hrane vrátilo späť do hry v  boji o pódiové umiestnenie. Nakoniec však tretie miesto vybojovali jazdci z tím HBRT (Tibor Gloznek, Atilla Klaris a Radovan Mihálek). Andrej Cimmerman, Jakub Kolesár a Werner Trugler so stratou 22 sekúnd museli uspokojiť so 4. miestom.


Seriál KartCup sa jazdí bez prestávky po celý rok. Vždy v tretí, alebo štvrtý štvrtok mesiaca. Najbližšie podujatie je na programe 23.07. v skvelej Kart1 Aréna Petržalka.


Najbližšie podujatie


Realizační partneri


Mediálni partneri

20.03.2019, meniny má Víťazoslav

© 2010-2019 kartcup.sk - všetky práva vyhradené
realizácia www.eraweb.sk