GoKart Holíč: video trate + hodnotenie

Novinky  >  GoKart Holíč: video...
21.01.2012  |  Novinky  
|

Nepochybne vás všetkých bude zaujímať, ako vlastne vyzerá trať v novej gokart hale v Holíči. Jedna vec je pozrieť si schému trate a druhá vidieť onboard video a prečítať si jej hodnotenie. Keďže drvivá väčšina z vás v GoKart Holíč ešte nebola a miesto vôbec nepoznáte, k našim foto a krátkym info iste oceníte aj video a podrobnejšie hodnotenie. Nech sa páči, tu sú...

 

V prvom rade treba povedať, že GoKart v Holíči je veľkým a milým prekvapením. Je skvelé, že Slovensko má po dlhých rokoch kompletne novú motokárovú halu, ktorá nie je len strechou so stenami do ktorej nefúka a okrem dráhy a motokár v nej nič nie je. Práve naopak. Podobne ako Kart1 v Bratislave je ak GoKart v Holíči hotová kompletka. Na pohľad je jasné, že sa tu nešetrilo. Typické motoršportové farby (červená a biela) vás sprevádzajú v bare/kaviarni aj na dráhe. Je tu veľmi príjemné a prívetivé prostredie. Všetko úplne nové a kvalitné. To sa týka aj WC, priestoru pre fajčiarov a vôbec celého areálu. Hale zatiaľ chýba samostatná šatňa a zamykacie skrinky s ktorými tu zatiaľ nerátajú, ale to sa môže zmeniť.

 

GoKart Holíč - trať
 

V relatívne malej hale je namotaných až 430 m trate. V zásade tu nie sú žiadne prázdne miesta a využitý je celý pôdorys haly. Depo je tiež celkom malé, ale nie je to kritické. Pre 10 ks motokár, ktorými disponujú asi postačí, navyše počas bežných otváracích hodín nie sú vytiahnuté všetky káry, takže tlačenica vtedy nehrozí. Počas pretekov na striedanie bude nutné aplikovať isté pravidlo, ktoré preberieme na rozprave jazdcov. Povrch trate je mimoriadne hladký a má dobrú priľnavosť. Na betón natretý špeciálnym sivým náterom pneumatiky prakticky vôbec nepíšu, takže prakticky celá trať je stále krásne čistá. Je to mimoriadne technicky náročná dráha.

 

Najväčším problémom pre väčšinu jazdcov bude až prekvapivo ťažké riadenie. Náš obdiv bude patriť každému kto na dráhe vydrží v kuse bojovať viac než 20 minút a potom do káry znova nastúpi. K dispozícii sú české podvozky od firmy MS kart. Motokáry sú známe ako Indoor 04 S s motorom Honda GX 200. Max. výkon motora je 6,5 k, odhadujeme, že počas pretekov budú tieto otvorené na 90%, teda asi na 6 k. Verejnosť nateraz jazdí na väčšom škrtení, cca 4,5 - 5k.

 

Video trate
(video sníma dve kolá + vjazd do depa)

 


Najbližšie podujatie


Realizační partneri


Mediálni partneri





20.03.2019, meniny má Víťazoslav

© 2010-2019 kartcup.sk - všetky práva vyhradené
realizácia www.eraweb.sk