Čo je KartCup?

01.12.2011  |  Novinky  
|

Čo na slovensku zvykeneme volať motokára väčšina sveta pozná ako kart, alebo gokart. Jazdenie na motokáre sa teda volá karting. Nuž a keď chceme mať preteky, nebudeme ich volať po slovensky zložito motokárový pohár, alebo motokárová liga. Podstatne kratšie, krajšie a jednoduchšie je KartCup, však?

 

Motokárové preteky majú na Slovensku dlhoročnú tradíciu a slušné zázemie. Samozrejme, nie je možné to porovnať so západnými susedmi. Tento druh motoršportu sa u nás jazdí aj oficiálne ako registrovaná a licencovaná disciplína, ktorej víťazi jednotlivých kategórií a tried sa stávajú oficiálne majstri Slovenskej republiky.

 

Podstatne horšie, až žalostne zle je u nás zázemie v radoch verejnosti. Teda obľuba amatérskych, či presnejšie nelicencovaných pretekov na motokárach. Jazdenie širokej verejnosti sa prakticky v plnej miere obmedzuje len na náhodné návštevy motokárových hál, či tratí. Iste vám však netreba vysvetľovať, že zápasiť s časom je len malá zábava a satisfakcia.

 

Sranda, adrenalín, napätie a hlavne súťaživosť, ktorú v sebe prirodzene máme naberajú na obrátkach v momente keď sa môžeme porovnávať a vzájomne pretekať. A práve to je cieľom KartCupu. Povýšiť bezduché jazdenie na motokárových tratiach na zábavu, emóciu a zážitok. Zmeniť boj s časom na boj s kamarátmi, známymi, súpermi a zároveň s nimi mať krásne zážitky.

 

Nad všetkým tým však bude stáť férovosť, ľudskosť a dobrá nálada. Na to ako organizátori budeme (podobne ako v iných našich aktivitách) prísne dohliadať. Chceme všetkým, aj sebe dopriať zábavu a radosť, nie problémy a konflikty. Každý záujemca o KartCup musí tieto základné stanovy akceptovať a rešpektovať. Inak nemôže byť jazdcom série KartCup.

 

 


Najbližšie podujatie


Realizační partneri


Mediálni partneri

19.10.2019, meniny má Kristián

© 2010-2019 kartcup.sk - všetky práva vyhradené
realizácia www.eraweb.sk