Ako vyhrať preteky dvoma druhými miestami? Go Baby Go to dokážu :)

Novinky  >  Ako...
04.11.2015  |  Novinky  
|

Prvé riadne sychravé dni udreli na zdravie národa tvrdo. Organizmy nepripravené na prudkú zmenu počasia podľahli škaredému počasiu z polovice októbra v podobe soplíčkov, mierne zvýšených teplôt a malátnosti. Je zrejmé, že ani s jedným z týchto prejavov neradno podstupovať veľkú fyzickú záťaž. A že preteky v motokárach sú fyzicky naozaj náročné iste nikoho presviedčať netreba. Netrénovaný jedinec má dosť po bežnej desaťminútovke.


A tu sa bavíme o 2 hodinových pretekoch, do ktorých každý jazdec nastupuje 2x na 20 minút (za predpokladu, že je tím kompletný). A tých nekompletných bolo pre trvajúce zdravotné trampoty národa neúrekom. V tom prípade bojovali na trati dvojčlenné tímy 3x 20 minút. Základné jadro tímu Go Baby Go (znova prvý tím priebežného poradia), bratia Tomáš a Braňo však toto za záťaž absolútne nepovažujú. Skôr naopak, pre nich je to radosť a to je vidieť.

 
FOTOGALERIA X. KartCup 2015
 

Pre chorobu viacerých jazdcov bolo lepšie presunúť termín októbrových pretekov o dva týždne neskôr. Všeci pôvodne indisponovaní sa dokázali vyliečiť. No do zdravotných problémov sa dostala iná časť pretekárskej obce. So začiatkom zimnej sezóny v hale sa rozbieha viacero sezónnych sérií indoor kartingu. Pravidelne raz mesačne organizovaný KartCup je pre viacerých jazdcov skvelou príležitosťou, ako sa do toho po dlhšej pauze znovu dostať. A tak bolo štartovné pole do októbrových pretekov prakticky plné. Na súpiske figurovalo 15 tímov.
 
Medzi jazdcami sa po dlhšej dobe obavili aj celoslovensky známe tváre, majstri svojho fachu. Mená ako Rišo Gonda, Matej Homola, Martin Hroba, či mladučký Simon Suchovský netreba nikomu, kto motoršport trochu sleduje vôbec predstavovať. K nim ešte skvelí jazdci, známy najmä v Rakúsku ako Werner Trugler a Roman Schneider a bolo všetkým jasné, že na trati pôjde do tuhého.
 
Simon Suchovský ide strašne (v smere)
 
Bežné preteky KartCup sa túto sezónu, pre pestrosť, jazdia v jeden večer v oboch smeroch. Dva dielčie výsledky vytvoria výsledné poradie tímov. Do prvej kvalifikácie v smere nastúpili tí najlepší jazdci za každý tím. Tu nik nenecháva nič na náhodu aj preto, že v prípade rovnakého počtu bodov za preteky rozhodne o vyššej pozícii lepší výsledok v kvalifikácii. Simon Suchovský nie je v hale KartOne pravidelne a nedá sa ani povedať, žeby často. No s motokárami to vie, jazdí vonkajšie preteky. Nechýbalo veľa a podarilo by sa mu pokoriť aj čas 45 sekúnd, čo je ohromné vzhľadom na len 5 minútovú kvaldu. S časom 45:036 získal pre nový tím Young and Wilde pole position. 
 
15 tímov v kvalifikácii delilo len 0,8 sekundy!
 
Len s drobnou stratou 0,02 sekundy získal druhé miesto na štarte Attila Klaris pre tím HBRT. Je vidno, že Atti nie je inštruktorom v KartOne Aréna náhodou. Tretie miesto získal tím RivalCar, ktorý pre tieto popri ostrom mladom Filipovi Balážovi profitoval zo super silnej rakúskej posily v podobe Romana Schneidera a skvelého Aliho Gharakhaniho. Pre tím Go Baby Go to na štarte vôbec nevyzeralo dobre, lebo aj tím Na Hrane sa na štarte postavil pred nich na 4. miesto. Aj najpomalší tím kvalifikácie SMM Racing dokázal zajazdiť čas pod 46 sekúnd. Medzi prvým a posledným miestom bol na štarte rozdiel len 0,8 sekundy!
 
 
Penalizácie padali ako zrelé jablká
 
V oboch jazdách (v smere aj v protismere) dostalo penalizáciu niekoľko tímov. To viackrát premiešalo poradie, no len v strednej a dolnej časti poradia. Tímy, ktorým už ide o veľa majú na tieto preteky a ich pravidlá jednak rutinu a s profesionálnym prístupom už nerobia zbytočné chyby. Prakticky všetky penalizácie sa týkali zlého (skráteného) striedania a snáď len jedna neférového incidentu na trati. Mladý Suchovský vytvorili spolu s len o málo starším Zdeňkom Ošťádalom neporaziteľnú dvojicu (no len v pretekoch v smere). Go Baby Go - historicky najúspešnejší tím seriálu KartCup dokázal prísť do cieľa s viac než 14 sekundovou stratou. Prakticky celú ju vytvoril dokonalou jazdou len 13 ročný Simon. V pretekoch dokonca zajazdil najrýchlejší čas 44,52 s. Naopak na veľké prekvapenie sa na tretie miesto prebojoval tím Na Hrane, so stratou na druhého len 0,4 sekundy. Ich najlepší čas pretekov bol dych berúcich 44,56 s. Aj tím HBRT dokázal na 61 minút nakrútiť na trati 79 kôl. Ostatní už nabrali stratu 1-2 kôl.
 
 
Protismer je iné kafe, treba ho natrénovať
 
Bežná verejnosť sa k jazdeniu v protismere ani nedostane. Dá sa to len v rámci pretekov a špeciálnych tréningov. Tu sa viac ukázali rozdiely medzi tradičnými jazdcami a nováčikmi. Barbore Pucherovej (AST Presskam) to v opačnom smere pasuje akosi viac a na obdiv všetkých, aj keď nie po prvýkrát, dokázala krásne viesť celé štartovné pole po celý čas svojej 20 minútovky. Spolu s bratmi Liedlovcami doviedla svoj tím na skvelé tretie miesto. Pred nich sa po hodine zápolenia udržali bratia Bizubovci z Go Baby Go tímu. Ani v tejto jazde nestačili na najrýchlejších, aj keď v opačnom smere to bol tím RivalCar, ktorý si vyjazdil prvenstvo, aj keď s odstupom len 0,33 sekundy. Aj keď sa medzi jazdcami vraví, že opačný smer je rýchlejší, za rovnaký čas sa podarilo najazdiť 79 kôl len prvým dvom tímom. Najrýchlejší čas pretekov bol 44,51 sek.

 
Vyhrať sa dá aj dvoma druhými miestami
 
Tím Go Baby Go si ziskom dvoch druhých miest zaslúžil celkové prvé miesto októbrového kola série KartCup. Týmto si chalani pripísali 7. víťazstvo v sezóne a majú najväčšie šance znovu získať celkové víťazstvo série. Aj keď pred nami sú ešte dve podujatia a vo finále sa budú rozdávať dvojnásobné body (ako každý rok).
 

Najbližšie podujatie


Realizační partneri


Mediálni partneri

26.06.2019, meniny má Adriána

© 2010-2019 kartcup.sk - všetky práva vyhradené
realizácia www.eraweb.sk